Tootevalkude tabel

Selles tabelis on tooted kategoriseeritud. Esimeses veerus on märgitud valkude sisaldus toodetes, teises - rasva ja kolmandas - kalorite sisaldus.

Kanamunad on sportlase jaoks toode number üks. Nende toodete valgusisaldus on väga muljetavaldav. Lisaks peetakse munavalget ideaalse struktuuri ja seeduvuse poolest..

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Muna munakollasega / ilma munakollaseta6 / 3,580/15

Keedetud liha. Liha on peamine loomse valgu allikas. Kasu seisukohast on kasulikum keeta keedetud liha või aurutatud toitu, kuna sellisel kujul sisaldab see rohkem toitaineid ja vähem kahjulikke rasvu. Sportlaste seas on kõige populaarsemad kana rinnad ja tailiha. Kana rinnad on rikkad valkude poolest ja need ei sisalda peaaegu üldse kahjulikke rasvu - see on dieettoode. Veiseliha ühendab seevastu kasulike komponentide, näiteks tsingi ja raua, komplekti, mis on kasulikud mitte ainult kehale tervikuna, vaid avaldavad positiivset mõju ka testosterooni tootmisele, mis on nii sportlasele kui ka kõigile teistele inimestele vajalik.

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Vasikaliha30,70,9130
Kura25,27.4170
Türgi25,310,4197
Jänes24,67.7175
Loomaliha28,66.2170
Sealihakakskümmend24,2298
Lammas2217,2243

Grillitud liha. Liha praetakse tavaliselt õlis, mis lisab sellele täiendava koguse kaloreid. Lisaks sellele paneb näiteks kogu pannil kogu lihast tühjenev rasv jälle sellega toime, mis pole dieedi osas eriti hea. Suurepärane lahendus selles olukorras on õhugrill, kus liha on suurepäraselt praetud ja küllastunud rasvad voolavad spetsiaalsesse paaki. Jällegi võib siinne kalorite sisaldus olla erinev, sõltuvalt sellest, millist küpsetusmeetodit kasutate. Samuti võib praadide ja sarnaste toodete rasvasisaldus varieeruda sõltuvalt retseptist. Tabelis on toodud keskmised väärtused.

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Loomaliha28,816,8254
Praad24,9üksteist214
Veiseliha Stroganoff17,914,3228
Veiseliha maks23,110,2227
Kura26,9üksteist207
Türgi26,213,6226
Sealiha23,130.9375

Keedetud kala. Erinevalt lihast sisaldab kala kalas vähem rasva ja need pole nii kahjulikud. Samal ajal sisaldab kala piisavas koguses valku ja muid kehale kasulikke aineid.

100 g toodet.OravRasvadKalorite sisaldus
Roosa lõhe23,17.9163
Lest17,93.4104
Pollock17,7178
Meriahven20,13,7111
Zander21,41.498
Tursk18,10,779
Hake18,52,395
Haug21,41.498

Mereannid. Mereannid, nagu ka kala, sisaldavad palju valku ja peaaegu üldse rasva. Mereannid - suurepärane toit sportlasele.

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Kalmaar (filee)üheksateist2.176
Krabid18,61,285
Krevetid18,11,183

Praetud kala. Isegi praetud kala ei sisalda nii palju rasva. Kuid jällegi sõltub kõik ettevalmistusest. Kui täidate panni poole õliga, suureneb kalorite arv loomulikult.

100 g toodet.OravRasvadKalorite sisaldus
Lest18,68,5166
Karpkala18,911,2191
Pollock15,95.2127
Meriahven21,19.8187
Zander17,95.3138
Tursk15,85123
Hake16,36.5135
Haug17,85.9138

Kaaviar. Kaaviar on toode, millest väljub hiljem uus elusorganism. Ja loomulikult sisaldab see tohutul hulgal mitte ainult valku, vaid ka kõiki muid elutähtsaid komponente.

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Punane kaaviar31,713,8251
Must kaaviar28,79.8205
Pollocki kalamari28,41.8131

Madala rasvasisaldusega piimatooted. Piimatoodete valimisel peaksite tähelepanu pöörama rasvasisaldusele%. Arvan, et lisarasvad ei vaja meid.

100 g toodet.OravRasvadKalorite sisaldus
Lõss.30,0531
Keefir rasva.4.3149
1,5% rasvasisaldusega jogurt51,551
Kohupiim tailiha.kaheksateist0,688
Juustud: madala rasvasisaldusega.25-30190-255

Keskmised piimatooted.

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Piim 3,2% rasva33.258
Keefir rasva.33.356
Bold kohupiim16,7955
Rasvavabad juustukoogid. kodujuust19,13.2160
Juustukoogid julgelt. kodujuust17,711,4223
Madala rasvasisaldusega pajaroog. kodujuust17,74.3171
Poolrasvane pajaroog. kodujuust16,511.8232

Piimatooted on rasvased. Neid toite on kõige parem vältida..

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Piim 6% rasva.3785
Kreem 10% rasva.310.1119
Kodujuustu rasv. kaheksateist protsenti1418,2231
Juust ja kohupiim. massid7.223,2340
Silmajuust.8,527,9408
Kondenspiim ilma suhkruta (7,5%)78,5141

Kaunviljad. Nn oad on ka üsna kasulik toode, kuigi kaunviljad ei sisalda suures koguses valku. Selleks on see taimne valk, mis erineb oma struktuuris loomast ja ka meil on seda vaja.

Valgu protsent on näidatud toote kuivkaalus.

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Oad230,3
Rohelised herned22,50,2
Sojauba40-50 (sõltuvalt klassist)6,8 g (värsked rohelised sojaoad)147

Pähklid. Pähklid on suurepärane taimse valgu allikas, kuid palju kaloreid. Seetõttu ei tohiks pähkleid kuritarvitada.

100 g toodet.OravRasvadKalorite sisaldus
Mandel18,757,8650
India pähkel25,353,7634
Sarapuupähkel16,267708
Kreeka pähklid15,762,1701
Maapähkel26,44.3552
Pistaatsiapähklid20,648,61611
Kastanid palavik.3.32,3183
Kookospähklid3,533,6381
Kõrvitsaseemned24,646,1581
Päevalilleseemned23,149,6611
Männipähklid12,161,1630

Puder. Me ei pea putru valguallikaks. Neil on oma eelised. Puder ja teravili on suurepärane süsivesikute allikas, et anda kehale energiat lihaste treenimiseks ja ehitamiseks.

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Riisipuder vee peal, viskoosne1,50,178
Lahtine tatrapuder61.7163
Tatar putru vee peal3.3390
Lahtine hirsipuder4.81,2135
Viskoosne hirsipuder3,10,890
‘Hercules’ kaerahelbed on veega viskoossed31.484
Lahtine pärl oder puder3.20,4106
Viskoosne kaer vees3,11.888
Nisupuder vee peal3.30,392
Lahtine puder3,50,4108
Kleepuv puder2,40,376
rukkileib6.61,2190

Köögiviljad. Valgusisalduse osas muidugi ei saa köögiviljad kiidelda oma olemasolust õiges koguses. Selleks on see esmaklassiline vitamiinide allikas..

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Rohelised herned.5.10,274
Kapsas1.90,128
Lillkapsa puljong.0,10,327
Suvikõrvits0,81.941
Roheline sibul (sulgedest)1.4-kakskümmend
Sibula sibul1,5-42
Porgand1.40,135
Kurgid0,80,112
Magus pipar.1.4-27
Rohelised (petersell, hapuoblikas, till, salat jne)1,6-3,80,417-50
Redis1.30,122
Naeris1,6-28
Keedetud peet1.9-viiskümmend
Tomatid1,20,232

Puuviljad. Puu- ja köögiviljad on peamiselt vitamiinide kandjad.

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Aprikoos10,142
Kirsi ploom0,3-28
Ananassid0,50,2viiskümmend
Banaanid1,60,1viiskümmend
Kirss0,80,553
Granaat0,9-53
Pirnid0,50,343
Virsik10,144
Ploomid0,9-44
Hurma0,6-54
Kirsid1,20,451
Õun0,50,446
Oranž0,90,240
Greip10,236
Sidrun0,90,133
Mandariin0,80,341
Pohla0,80,544
Viinamari0,70,266
Maasikas0,90,435
Jõhvikas0,6-27
Karusmari0,80,244
Vaarikas0,90,343
Punased sõstrad0,70,240
Must sõstar1,10,239

Seened. Looduse enda poolt meile esitatud värsked seened pole mitte ainult maitsvad, vaid ka tervislikud. Kuigi ka proteiinisisaldus nendes pole suur.

100 g toodet.OravRasvadKalorite sisaldus
Valge värske3.81.824
Värsked šampinjonid4.41,127

Mesi on sportlase jaoks asendamatu toode. See on ainus toode maailmas, mis sisaldab peaaegu kogu perioodilisustabelit..

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Kallis0,80314

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Hollandi juust2726,7353
Kostroma juust25,326,4346
Feta juustkaheksateist20,2262
Suitsuvorstijuust23,119,1271
Sulatatud juust22,321343

Pagaritooted. Pagaritooteid ei tohiks tarbida suurtes kogustes. Kuigi neis pole palju rasva, on selle tohutu hulga süsivesikute jaoks palju.

100 g toodet.OravadRasvadKalorite sisaldus
Maisi dieetjahu7.31,6331
Riisi dieet jahu7.50,7372
Lisatasu nisujahu10,41,2335
Nisukliid15,23.9192
Kuuse rukkileib6.21.3207
Kuuse nisuleib8.81,6210
Pita9,21,2278
Valguklii leib23,63,5217
Harilik päts8.11236
Kliia päts9.32.9274
Harilik saiga7.92,5260
Bagel9.11,2285
Tavaline kuivatamineüksteist1.4226
Magusad õled9.86.1374
Charlotte3.66.1187
Juustukook10.712,4319
Moosikook5,42.2285
Pirukas lihaga13,37.6285
Sõõrikud5.713,1297
Tšebureksid913,6265
Pannkoogid5.23.2187
Pannkoogid kodujuustu või hapukoorega25,933,2641
Fritters0,86.7226
Pärmitainas6.92,4245
Või pärmitainas7.67.7284
Värske lehttainas6.118,7345
Premium pasta10,51,2338
Munapasta11,42.2346
Suhkruküpsised7.611.9436
Võiküpsised10,55.3459
Küpsised9.310,3416
Kreekerid9.314,2440
Puuvilja vahvlid3.32.9351
Piparkoogiküpsised4.92.9351
Rukkijahu101,85296
Muud seotud artiklid:

Teave

Grupi Külalised külastajad ei saa selle trükise kohta kommentaare jätta.

Toidu proteiinisisalduse tabel

Kui kavatsete oma kehakaalu kontrollida, vajate proteiinisisalduse tabelit, toitude kalorite kalkulaatorit, mis aitab teil välja selgitada populaarsete dieettoodete energiasisalduse. Kalorisisalduse ja valgukoguse põhjal saate teha enda jaoks kõige tasakaalustatuma ja kasulikuma menüü..

Toidu proteiinisisalduse arvutamine

Valgusisalduse arvutamiseks hakake tabeli kohal olevasse tekstivälja kirjutama huvipakkuva roa nime. Pärast nime esimeste tähtede sisestamist annab programm teile võimalike variantide loendi, mille hulgast peate valima ainult vajaliku. Seejärel sisestage toote kaal ja kõik vajalikud andmed ilmuvad tabelisse:

  1. kalorisisaldus 100 grammi;
  2. roogi kogu kalorisisaldus;
  3. valgusisaldus;
  4. rasvad;
  5. süsivesikud.

Kalkulaator arvutab automaatselt mitmest koostisosast koosneva valmistoidu energiaväärtuse automaatselt. Piiramatu arv ridu kalkulaatoris võimaldab teil teada saada peaaegu iga keeruka toidu kalorite sisalduse. Kaalu kaotamisel ei ole soovitatav kalorite sisaldust oluliselt vähendada, kuna see aeglustab ainevahetust ja muudab rasva edasise "põletamise".

100 parima valgusisaldusega toitu ja rooga

Toodetes sisalduvate valkude tabel 100 grammi kohta on väga mugav kasutada. Selles leiate enim proteiinisisaldusega toite ja nimekirja populaarsetest valmistoitudest koos nende kalorisisaldusega. Tuleb meeles pidada, et nende valmistamisviis mõjutab roogade toiteväärtust. Meie teenust kasutades saate õigesti määrata toidu koostise, eemaldada toidust üleliigseid elemente ja kaloreid ning koostada endale ja perele ainult kasuliku menüü.

Toodete ja roogade nimedOravadRasvadSüsivesikud
Kuiv valk73,31.87,0
Munapulber45,037,37.1
Sojauba34,917,326,5
Kuiv munakollane34,252,24.4
Keedetud kanafilee30,43,50,0
Praad27,829,61.7
Kuivatatud portsu seened27,66.810,0
Maapähkel26,345,29.7
Terve piimapulber26,025,037,5
Hollandi juust26,026,80,0
Poshekhonsky juust26,026,50,0
Šveitsi juust24,931,80,0
Läätsed24,81,153,7
Vene juust24,129,50,3
Herned23,01,657,7
Terved herned23,01,253,3
Tuunikala22,70,70,0
Sink22,620,90,0
Oad22,31.754,5
Chum22,05,60,0
Türgi21,612,00,8
Kana reied21,311,00,1
Kanad20,88.80,6
Lõhe20,815,10,0
Jänes20,712.90,0
Päevalille seeme20,752,95,0
Roosa lõhe20,56.50,0
Saira pinnapealne20,40,80,0
hobuseliha20,27,00,0
Vasikaliha19,71,20,0
Mereangerjas19,11.90,0
Escalope19,042,86.8
Siig19,07.50,0
Zander19,00,80,0
Loomaliha18,912,40,0
Hiidlakk18,93.00,0
Sealiha maks18,83.60,0
Burbot18,80,60,0
Kanad18,77.80,4
Kohupiimajuustukook18,63.618,2
Saira suur18,620,80,0
Mandel18,657,713,6
Jõe ahven18,50,90,0
Hobune makrell18,55,00,0
Karpkala18,45.30,0
Haug18,40,80,0
Kana kotletid18,210,413,8
Ide18,21,00,0
Makrell18,09,00,0
Kalmaar18,00,30,0
Krevetid18,00,80,0
Brynza (lehmapiimajuust)17,920,10,0
Ristiusku17,71.80,0
Heeringas17,719,50,0
Kodujuustu pajaroog17,64.214,2
Meriahven17,65.20,0
Tursk17,50,60,0
Veiseliha maks17,43,10,0
Salaka17,35,60,0
5% madala rasvasisaldusega kodujuust17,25,01.8
Bream17,14.10,0
Sterlet17,06.10,0
Toorjuust16,811,223,8
Hautatud veiseliha16,818,30,0
Säga16,88,50,0
Veiseliha Stroganoff16,711,35.9
Kohupiim 9% paks16,79,02.0
Hake16,62.20,0
Rasvavaba kodujuust16,50,01.3
Pardid16,561,20,0
Lest16,51.80,0
Keedetud sealiha16,418,31,0
Lahja sealiha16,427,80,0
Tuur16,410.90,0
Lammas16,315,30,0
Haned16,133,30,0
Navaga16,11,00,0
Põhjaputassuu16,10,90,0
Sarapuupähkel16,166,99.9
Bagelid16,01,00,0
Karpkala16,05,60,0
Krabi16,00,50,0
Pollock15,90,70,0
Lõhn15.44,50,0
Pähkel15,261,310,2
Sealiha süda15,13.20,0
Caesari salat15,010,09,0
Veiseliha süda15,03.00,0
Hautatud sealiha14,932,20,0
Vinnid14,530,50,0
Sealiha keel14,216,80,0
Veise guljašš14,09,22.6
Veisekeel13,612,10,0
Kaplin13,411,50,0
Macrourus13,20,80,0
Puusüsi kala13,211,60,0
rukkileib13,03.040,0
Kana muna12,710.90,7
Tatar tangud südamik (tatar)12,63.362,1
Herakles12,56.261,0

Toitude kalorite tabel ja valmistoidud

Nõu nimiOravadRasvadSüsivesikud
Azu11.914,210,2
Veiseliha Stroganoff16,711,35.9
Praad27,829,61.7
Pannkoogid6.112.326,0
Ukraina borš1,12.26.7
Keedetud sealiha16,418,31,0
Pelmeenid kartulitega4.43,718,5
Veise guljašš14,09,22.6
Kodujuustu pajaroog17,64.214,2
Kartuli zrazy kapsas3.33.915,0
Pelmeenid5,04.825,8
Kana kotletid18,210,413,8
Keedetud kanafilee30,43,50,0
Kana reied21,311,00,1
Lagman4.38.913,3
Keedetud pasta rasvaga3.45,019,0
Köögiviljahautis (4 hooaega)0,50,13.8
Okroshka liha kvassiga2.11.76.3
Pelmeenid11.912,429,0
Lambaliha (4 hooaega)4.26,014,9
Marineeritud1.42.05,0
Krabisalat9,27.45.9
Mimosa salat5.714,87.2
Caesari salat15,010,09,0
Samsa kanaga11,024,017,0
Peedisupp0,52.04.2
Hautatud sealiha9.820,33.2
Kodune Solyanka3,53,54.3
Hernesupp4.42,48.9
Piimasupp pastaga2.21.97.9
Kharcho supp lihaga3,14,55.5
Kohupiimajuustukook18,63.618,2
Lihapallid sealiha7,010,012,0
Kõrv3.41,05.5
Tšakhobili oad (4 hooaega)6.25.53.4
Värske kapsasupp kartulitega1,03.82.1
Escalope19,042,86.8
Piim ja piimatootedOravadRasvadSüsivesikud
Brynza (lehmapiimajuust)17,920,10,0
Naturaalne jogurt, 2% rasva,4.32.06.2
Keefir 3,2% rasva2,83.24.1
Keefir 1% rasvavaba2,81,04.0
Piim 3,2%2.93.24.7
Piim 2,5%2,82,54.7
Kondenspiim ilma suhkruta6.67.59,4
Kondenspiim suhkruga7.28,556,0
Terve piimapulber26,025,037,5
Hapupiim 2,5%2.92,54.1
Rjaženka 2,5%2.92,54.2
Kreem 10% (mitterasvane)3.010,04.0
Koor 20% (keskmise rasvasisaldusega)2,820,03,7
10% hapukoor (mitte rasvane)3.010,02.9
20% hapukoor (keskmise rasvasisaldusega)2,820,03.2
Hollandi juust26,026,80,0
Toorjuust16,811,223,8
Poshekhonsky juust26,026,50,0
Vene juust24,129,50,3
Šveitsi juust24,931,80,0
Kohupiim7.123,027,5
Rasvavaba kodujuust16,50,01.3
5% madala rasvasisaldusega kodujuust17,25,01.8
Kohupiim 9% paks16,79,02.0
Leib ja pagariäriOravadRasvadSüsivesikud
Bagelid16,01,00,0
1. klassi nisujahu10.61.367,6
2. klassi nisujahu11,71.863,7
Kvaliteetne nisujahu10,31,168,9
Külvatud rukkijahu6.91.467,3
Tee kreekerid10,02,373,8
Unimaguna kuivatid11,34.470,5
Nisuleib8.11,048,8
rukkileib13,03.040,0
Viilutatud pikk päts7.52.950,9
Baton Moskva piirkond7.52.650,6
Rasvad, või ja margariinOravadRasvadSüsivesikud
Kondiitritooted0,099,80,0
Provencal majonees3,167,02.6
Lauamargariin 40%0,040,00,0
Piima margariin0,382,01,0
Taimeõli0,099,00,0
Või 72,5%1,072,51.4
Ristseotud õli 82%0,782,00,7
palmiõli0,099,90,0
TeraviliOravadRasvadSüsivesikud
Herakles12,56.261,0
Tatar tangud (valmis)9,52,365,9
Tatar tangud südamik (tatar)12,63.362,1
Maisi terad8.31,275,0
Manna10,31,067,4
Kaera tangud12.36.159,5
Pärl oder9.31,173,7
Nisutangud11,51.362,0
Hirssi tangud11,53.369,3
Valge riis6.70,778,9
Kaerahelbed12,56,064,9
Oder10,41.366,3
KöögiviljadOravadRasvadSüsivesikud
Baklažaan1,20,14,5
Rootslane1,20,17.7
Rohelised herned5,00,213,8
Roheline uba4.00,04.3
Suvikõrvits0,60,34.6
Valge kapsas1.80,14.7
punane kapsas1.80,07.6
Lillkapsas2,50,35,4
Kartulid2.00,416,1
Roheline sibul (sulgedest)1.30,04.6
Porrulauk2.00,08.2
Sibula sibul1.40,010,4
Porgand1.30,16.9
Jahvatatud kurgid0,80,12,8
Kasvuhoone kurgid0,70,01.8
Magus kollane pipar1.30,05.3
Magus roheline pipar1.30,06.9
Magus punane pipar1.30,05.3
Petersell (rohelised)3,70,08.1
Petersell (juur)1,50,011,0
Rabarber (lehtpuu)0,70,02.9
Redis1,20,13.4
Redis1.90,07,0
Salat1,50,02.2
Peet1,50,18.8
Tomatid (tomatid)1,10,23,7
Ramson2,40,16.5
Küüslauk6.50,529,9
Spinat2.90,32.0
Hapuoblikas1,50,02.9
PuuviljadOravadRasvadSüsivesikud
Aprikoosid0,90,09,0
Kudoonia0,60,09.8
Kirsi ploom0,20,06.9
Ananass0,40,010.6
Banaanid1,50,021,8
Kirss0,80,011,3
Granaat0,90,011.8
Pirn0,40,010.7
Joonised fig0,70,013.9
Virsikud0,90,010,4
Aed-ploom0,80,09.9
Kuupäevad2,50,072,1
Hurma0,50,015,9
Kirsid1,10,012.3
Õunad0,40,011,3
Oranž0,90,08.4
Greip0,90,07.3
Sidrun0,90,03.6
Mandariin0,80,08.6
Viinamari0,40,017,5
Murakas2.00,05.3
Metsmaasikas1.80,08.1
Jõhvikas0,50,04.8
Karusmari0,70,09.9
Vaarikas0,80,09,0
Valge sõstar0,30,08.7
Must sõstar1,00,08,0
Mustikad1,10,08.6
Kibuvitsamarja värske1,60,024,0
Kuivatatud kibuvitsamarja4.00,060,0
Kuivatatud puuviljadOravadRasvadSüsivesikud
Kuivatatud aprikoosid5,00,067,5
Kuivatatud aprikoosid5.20,065,9
Rosinad luuga1.80,070,9
Rosina rosinad2,30,071,2
Kirss1,50,073,0
Pirn2,30,062,1
Virsikud3.00,068,5
Ploomid2,30,065,6
Õunad3.20,068,0
KaunviljadOravadRasvadSüsivesikud
Oad6,00,18.3
Herned23,01,657,7
Terved herned23,01,253,3
Sojauba34,917,326,5
Oad22,31.754,5
Läätsed24,81,153,7
SeenedOravadRasvadSüsivesikud
Valge värske3.20,71,6
Kuivatatud valge27,66.810,0
Värske kibuvits2,30,93,7
Värske kibuvits3.30,53.4
Liha, linnuliha ja rupsOravadRasvadSüsivesikud
Lammas16,315,30,0
Loomaliha18,912,40,0
hobuseliha20,27,00,0
Jänes20,712.90,0
Lahja sealiha16,427,80,0
Rasvane sealiha11,449,30,0
Vasikaliha19,71,20,0
Veiseliha maks17,43,10,0
Veiseliha neerud12,51.80,0
Veiseliha12.313,70,0
Veiseliha süda15,03.00,0
Veisekeel13,612,10,0
Sealiha neer13,03,10,0
Sealiha maks18,83.60,0
Sealiha süda15,13.20,0
Sealiha keel14,216,80,0
Haned16,133,30,0
Türgi21,612,00,8
Kanad20,88.80,6
Kanad18,77.80,4
Pardid16,561,20,0
VorstOravadRasvadSüsivesikud
Keedetud vorst diabeetik12,122,80,0
Keedetud vorsti dieet12,113,50,0
Keedetud vorst Doktor13,722,80,0
Keedetud vorsti amatöör12,228,00,0
Keedetud vorst Piim11,722,80,0
Keedetud vorst eraldi10.120,11.8
Keedetud vasikaliha vorst12,529,60,0
Sealiha vorstikesed10.131,61.9
Piimavorstid12.325,30,0
Vorstid vene12,019,10,0
Sealiha vorstid11.830,80,0
Suitsutatud amatöör17,339,00,0
Suitsutatud Cervelat28,227,50,0
Poolsuitsutatud Krakow16,244,60,0
Poolsuitsutatud Minsk23,017,42.7
Poolsuitsutatud Poltava16,439,00,0
Suitsutatud ukrainlane16,534,40,0
Toores suitsutatud amatöör20,947,80,0
Keetmata suitsutatud Moskva24,841,50,0
Lihakonservid ja suitsutatud lihaOravadRasvadSüsivesikud
Hautatud veiseliha16,818,30,0
Hautatud sealiha14,932,20,0
Suitsutatud rinnatükk7.666,80,0
Suitsutatud nimme10,547,20,0
Sink22,620,90,0
MunadOravadRasvadSüsivesikud
Kana muna12,710.90,7
Munapulber45,037,37.1
Kuiv valk73,31.87,0
Kuiv munakollane34,252,24.4
Vutimuna11.913,10,6
Värske kala ja mereannidOravadRasvadSüsivesikud
Roosa lõhe20,56.50,0
Lest16,51.80,0
Ristiusku17,71.80,0
Karpkala16,05,60,0
Chum22,05,60,0
Lõhn15.44,50,0
Bream17,14.10,0
Lõhe20,815,10,0
Macrourus13,20,80,0
Pollock15,90,70,0
Kaplin13,411,50,0
Navaga16,11,00,0
Burbot18,80,60,0
Meriahven17,65.20,0
Jõe ahven18,50,90,0
Tuur16,410.90,0
Hiidlakk18,93.00,0
Põhjaputassuu16,10,90,0
Karpkala18,45.30,0
Saira suur18,620,80,0
Saira pinnapealne20,40,80,0
Salaka17,35,60,0
Heeringas17,719,50,0
Siig19,07.50,0
Makrell18,09,00,0
Säga16,88,50,0
Hobune makrell18,55,00,0
Sterlet17,06.10,0
Zander19,00,80,0
Tursk17,50,60,0
Tuunikala22,70,70,0
Puusüsi kala13,211,60,0
Mereangerjas19,11.90,0
Vinnid14,530,50,0
Hake16,62.20,0
Haug18,40,80,0
Ide18,21,00,0
Tursamaks4.265,70,0
Kalmaar18,00,30,0
Krabi16,00,50,0
Krevetid18,00,80,0
Merikapsas0,80,23.0
PähklidOravadRasvadSüsivesikud
Sarapuupähkel16,166,99.9
Mandel18,657,713,6
Pähkel15,261,310,2
Maapähkel26,345,29.7
Päevalille seeme20,752,95,0
MaiustusedOravadRasvadSüsivesikud
Kallis0,80,080,3
Vahukommid0,80,078,3
Marmelaad4.30,177,7
Karamell0,00,177,7
Šokolaadid4.339,554,2
Kleebi0,50,080,4
Granuleeritud suhkur0,00,099,5
Halva päevalill11,629,754,0
Tume šokolaad6.935,352,6
Piimašokolaad6.935,752,4
Vahvlid täidisega3.22,880,9
Rasvad vahvlid3.430,264,7
Kreemikook1.725,250,9
Õhukook3,116,368,5
Piparkoogiküpsised5.86.571,6
Assortii kook4.715,036,0
Praha kook4.626,565,1

Kõik, kes pole tervisliku toitumise suhtes ükskõiksed, on korduvalt kuulnud valkude tähtsusest dieedis. Päevamenüü koostamisel on vaja arvestada proteiinisisaldusega toiduainetes, mille sisaldus ei tohiks olla väiksem kui 30%. Sama protsent elementide koguarvust peaks olema rasvad ja umbes 40% - süsivesikud. Meie tabel aitab teil mõista, millised valguproduktid on kõige rohkem, ja arvutada täpselt teie päevane kogus..

Kui palju valku inimene päevas vajab?

Päevane norm meestel ja naistel on erinev. Naiste puhul on see vähemalt 1 gramm valku iga kehakaalu kilogrammi kohta. See tähendab, et tüdruku jaoks, kes kaalub 65 kg, on norm 65 grammi. Kui ta osaleb iga päev sporditreeningutel, tõuseb norm 1,3 grammini. Määrake tabelis, millistes toitudes on rohkem valku, et tarbimist õigesti suurendada.

Mehed peaksid tarbima 1,2–1,4 grammi valku ühe kilogrammi kaalu kohta, sageli ilma spordiga tegelemata. Seda kogust tuleb suurendada ka regulaarsete spordisaali külastuste korral (kuni 1,6-3 grammi). Kui on soov lihaseid üles ehitada, siis saab igapäevase dieedi põhilist kalorisisaldust suurendada 20–40%. Valgusisaldust saab tõsta kuni 35% -ni päevas, kahjustamata seejuures tervist. Seda leidub peaaegu kõigis toidugruppides. Kasutage tabelit, et teada saada, milline toit on valgurikas ja milline mitte..